Jesień to czas dojrzewania owoców lata i zbierania plonów. Zapraszamy Was na jesienne powolne spacery w zachwycie nad pięknem i różnorodnością kwiatów, nasion i owoców. Będziemy mogli również obserwować, jak zwierzęta przygotowują się do zimy.


SOBOTY

2 października
godz. 13:00

Odkryj ogród jesienią

Jesień – czas dojrzewania owoców, zbierania plonów. Dlaczego bluszcz kwitnie jesienią? Skąd tyle kolorów w Ogrodzie? Zapraszamy Was na jesienny niespieszny spacer w zachwycie nad pięknem i różnorodnością przyrody. Dodamy też szczyptę historii naszego 200-letniego Ogrodu, poznacie jego pomnikowe drzewa, a także fascynujące strategie rozmnażania i rozsiewania się roślin.

16 października
godz. 10:00

Ptaki i krzaki - spacer ornitologiczny w ogrodzie

W Ogrodzie nie słychać już intensywnych ptasich treli. Noce są chłodniejsze, jerzyki odleciały do ciepłych krajów... za to bogactwo owoców i nasion w Ogrodzie przyciąga wielu innych pierzastych gości. Przyszedł czas na gromadzenie zapasów tłuszczu, aby przeżyć zimę i dolecieć do ciepłych krajów. Zapraszamy Was na jesienny spacer z ornitologiem!

9  / 23 października
godz. 13:00

Odkryj ogród - spacer dendrologiczny

Czy pod naszym dębem mógł siedzieć Twój pradziadek? Popatrzmy na nasze ogrodowe drzewa - niektóre mają po kilkaset lat, grubą, spękaną korę i są pomnikami przyrody; inne przyciągają nas niezwykłymi kolorami i kształtami liści. Kolekcja ogrodowych drzew liczy… gatunków. Tylko w Ogrodzie Botanicznym UW zobaczycie mnogość gatunków drzew i krzewów  na bardzo niewielkiej powierzchni!


NIEDZIELE

10 / 24 października
godz. 13:00

W cieniu tropików - spacer po szklarniach

Zajrzyj z nami do tropikalnego lasu w centrum Warszawy! Wędrując po szklarniach będziemy odkrywać niesamowite przystosowania roślin do wspinania się do światła i gromadzenia wody w warunkach wilgotnego lasu równikowego. Zobaczymy również rośliny, z których powstaje kawa, kakao, bawełna, a nawet kapoki. Zapraszamy!


OSTATNI WEEKEND W SEZONIE 2021

30 / 31 października
13:00

Ciemna strona roślin, czyli spacer z dreszczykiem

Spacer dla dorosłych

W ostatni weekend w sezonie zapraszamy odważnych miłośników roślin na kryminalny spacer z roślinami w roli głównej. Wśród nich poznacie: trucizny, narzędzia tortur, obiekty fascynacji, roślinnych oszustów czy ofiary przemytu. Rośliny towarzyszą nam każdego dnia jako pożywienie, ubiór, leki czy ozdoby. Jednak w złych rękach mogą się stać niebezpiecznym narzędziem zbrodni.
Prowadząca: Anna Albin, edukatorka naszej Pracowni Edukacji, biolożka, ekolożka.Aby wziąć udział w powyższych spacerach należy zakupić bilet wstępu w KASIE Ogrodu Botanicznego UW.

Aby zapewnić sobie miejsce ZGŁOŚ swój udział do piątku poprzedzającego spacer do godz. 15.00 pisząc maila na adreswycieczki@biol.uw.edu.pl(w tytule maila napisz temat spaceru)

Jeśli nie zdążysz się zgłosić – możesz dołączyć do spaceru na miejscu w przypadku wolnych miejsc.

ZBIÓRKA o godz. 13:00 przy KASIE od strony DZIEDZIŃCA.

W razie jakichkolwiek pytań – informacji udzieli Państwu Magdalena Oprządek – tel. 609 987 444, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 –14.00.