Zapisy odbywają się poprzez e-mail: wycieczki.ogrod@uw.edu.pl. Prosimy, by w mailu podać termin wycieczki oraz nr telefonu zamawiającego. Prosimy o planowanie wycieczek z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Koszt godzinnej wycieczki dla grup przedszkolnych liczących do 15 osób wynosi 150 zł brutto. Przy większej liczbie uczestników grupa zostanie podzielona na podgrupy liczące do 15 osób, a koszt zajęć pomnożony przez liczbę podgrup. W cenę biletu wliczony jest koszt udziału w zajęciach 2 opiekunów.

Płatności za zajęcia należy dokonać przelewem na konto Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego nr 73 1160 2202 0000 0000 6084 9724 do 3 dni roboczych przed planowaną wycieczką.

Przy rezerwacji terminu prosimy o deklarację czy potrzebują Państwo faktury VAT.


Gwiazdy tropików – zajęcia edukacyjne w szklarniach
Dostępne od środy do piątku
Czas trwania: 60 minut
Koszt: 150 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

Zapraszamy dzieci do lasu tropikalnego, gdzie odkryjemy wanilię, kakaowca i banany i dowiemy się, jakie produkty wytwarza się z tych roślin. Polejemy wodą liść lotosu i dotkniemy 3-metrowego liścia dziwidła oraz miękkich liści pistii. Poszukamy kłujących kaktusów i odkryjemy, co się dzieje po przecięciu aloesu i agawy. Powąchamy aromatyczne rośliny Śródziemnomorza.