Portrety Drzew

W dniach 1-15 listopada, 2017 r. zapraszamy na wystawę autorskich prac warszawskiej grupy malarzy „Way of ink” zatytułowaną "Portrety drzew", która będzie miała miejsce w Galerii Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Kazimierzowskim, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Autorami wystawy są  artyści warszawscy z grupy „Way of ink”, którzy zaprezentują malarstwo tuszowe, nawiązujące do dawnego malarstwa taoistycznego Chin, pokazujące historyczne drzewa Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Często są to wspaniałe pomniki przyrody.

Wystawa inauguruje przypadające w 2018 roku obchody 200-lecia Ogrodu Botanicznego, równocześnie będzie promować jubileuszowy kalendarz, który dla Ogrodu Botanicznego UW zaprojektowała grupa artystów warszawskich. Kalendarz jest do nabycia w kawiarni Flora Caffe na terenie Ogrodu Botanicznego (Aleje Ujazdowskie 4). Równolegle z wystawą i kalendarzem wydana zostanie seria okolicznościowych pocztówek z obrazami drzew.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 7 listopada o godz. 13:00 do Galerii Uniwersytetu Warszawskiego w Pałacu Kazimierzowskim (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Zaproszenie na wernisaż

Artyści o wystawie