27-28 maja 2023 roku zapraszamy wszystkich miłośników fiołków afrykańskich na VIII Kolekcjonerską Wystawę FIOŁKÓW AFRYKAŃSKICH I SKRĘTNIKÓW

Wystawa będzie prezentacją ciekawych kolekcjonerskich odmian światowej sławy hybrydyzerów amerykańskich, rosyjskich i ukraińskich.
Będą prezentowane zarówno te odmiany, które pojawiły się w ciągu kilku ostatnich lat, jak i te starsze, ale wcześniej na wystawach niepokazywane.
Pokaz będzie składał się z fiołków odmianowych w różnych rozmiarach: mikromini, mini, półmini, standardy oraz standardy large. Zobaczycie fiołki trailery (krzaczaste) posiadające kilka rozetek, fiołki z barwnymi liśćmi i kwiatami w niezliczonych kolorach.

Podobnie jak w poprzednich latach, w czasie trwania wystawy będzie zorganizowany KIERMASZ – gdzie znajdą Państwo bogaty wybór odmian, których nie można kupić w żadnej kwiaciarni.

Będzie to również niezwykłe spotkanie z fiołkowymi pasjonatami z całej Polski. Podczas tego kwiecistego weekendu będzie można skonsultować z nimi swoje fiołkowe uprawy.

Z organizacją tej wystawy związane są niezmiennie dwie niezwykłe kobiety – kolekcjonerki fiołków afrykańskich: Jadwiga Dębska i Ilona Siejda. Obie Panie poprowadzą dla Państwa warsztaty z uprawy i pielęgnacji fiołków.

WYSTAWA będzie dostępna – w ramach biletu wstępu do Ogrodu, w godzinach 10.00 – 20.00. Prosimy pamiętać, że kasy są czynne godzinę krócej – do godziny 19.00.

Do zobaczenia!