Warsztaty ogrodnicze

Zapraszamy na cykl warsztatów ogrodniczych prowadzonych przez Dorotę Szubierajską – kuratorkę kolekcji róż i roślin ozdobnych. W tym sezonie przygotowaliśmy dla Państwa 4 propozycje.

1. Róże

Termin: 6.04.2019 godz. 10:00 - 13:00
Wiek uczestników: 18+
Koszt: 40 zł


Uważasz, że róże są piękne, ale nie wiesz, jak je hodować? Te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Będą się składały się z części teoretycznej, podczas której uczestnicy zapoznają się z zasadami cięcia róż w zależności od grupy do której należą i stopnia ich rozwoju, oraz praktycznej, która odbędzie się w kolekcji róż Ogrodu Botanicznego. Sekatory w dłoń i do dzieła! Zachęcamy do wzięcia ze sobą sekatorów i rękawiczek.
Zapisy pod adresem mailowym: wycieczki@biol.uw.edu.pl

2. Robimy wielkanocne palmy

Termin: 13.04.2019 godz. 10:00 - 16:00
Wiek: 0-99
Koszt: bilet normalny 12 zł/ulgowy 6 zł


Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na warsztaty tworzenia palm wielkanocnych! Przy otwartych stanowiskach warsztatowych będą czekali nasi ogrodnicy wraz z przygotowanym materiałem roślinnym. Każdy, kto przyjdzie do naszego ogrodu, będzie mógł własnoręcznie wykonać palmę wielkanocną.
Nie obowiązują zapisy.


3. Wiosenne ogródki w pojemniku

Termin: 14.04.2019 godz. 10:00 - 13:00
Wiek uczestników: 18+
Koszt: 60 zł


Czy wiesz, co to jest przedogródek i jak go zaplanować? Przyjdź, a dowiesz się, jak zaplanować małą przestrzeń przed domem, aby była naszą wizytówką. W czasie warsztatów zaprojektujemy swój własny ogródek w przyniesionym przez siebie pojemniku, który będziemy mogli zabrać ze sobą do domu. Prosimy o przyniesienie pojemnika typu donica, koszyk wiklinowy, skrzynka balkonowa, w którym zmieści się 5 roślin o średnicy bryły korzeniowej 10 cm.
Zapisy pod adresem mailowym: wycieczki@biol.uw.edu.pl

4. Tajemnice hortensji ogrodowych

Termin: 4.05.2019 godz. 10:00 - 13:00
Wiek uczestników: 18+
Koszt: 40 zł


Lubisz otaczać się pięknymi roślinami, a nie wiesz, jak pielęgnować krzewy hortensji, aby cieszyć się ich pięknymi kwiatami? Chcesz wiedzieć, co zrobić, aby kwitły na niebiesko? Zapraszamy na warsztaty! Będą się one składały z części teoretycznej, w trakcie której poznamy najciekawsze gatunki i odmiany hortensji oraz praktycznej, w czasie której przećwiczymy pielęgnację tych roślin. Zachęcamy do wzięcia ze sobą sekatorów i rękawiczek oraz wygodnego stroju.
Zapisy pod adresem mailowym: wycieczki@biol.uw.edu.pl

tropicale