Wonne wianki – warsztaty w Ogrodzie

Z pewnością pletliście kiedyś wianki – te z mniszków lekarskich lub różowej koniczyny. To nie tylko ozdoba dla młodych panien, ale także magiczny atrybut, bo „w nocy z 23 na 24 czerwca spełniają się marzenia, znikają choroby, a złe uroki tracą moc. To czas miłości, zabawy przy ognisku i… zakwitania paproci”.

Pamiętając dwie poprzednie edycje tych warsztatów ze wspaniałą magiczną atmosferą, w tym roku również zapraszamy Was do Ogrodu na warsztaty zaplatania świętojańskich wianków – 21 czerwca w godz. 18.00 – 20.00. Poznacie niezwykłą historię wianka jako atrybutu wodza wracającego z pola bitwy, zwycięzcy zawodów sportowych, poety, zakonnicy, ale też istot nadprzyrodzonych: rusałek, dziwożon i południc.

Wspomnienia z zeszłego roku i historie będą się snuły w otoczeniu roślin, które tradycyjnie, od wieków wchodziły w skład rzucanych na wodę wianków.

Opowiemy Wam o ich właściwościach leczniczych i magicznych. Poznacie też tradycje i obrzędy związane z obchodami tego czerwcowego święta. W tym roku szczególną uwagę zwrócimy na zapach roślin, z których będziecie komponować i zaplatać swoje magiczne wianki.

O zmierzchu, przy muzyce i w świetle lampionów, zgodnie z tradycją jeden z wianków zostanie rzucony na wodę wraz ze szczęśliwą wróżbą.

Warsztaty poprowadzą, podobnie jak w zeszłym roku: Ewa Szachowska i Dorota Szubierajska.
Dodatkowe informacje – tel. 609 987 444, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 –14.00.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Jak się zapisać?
wyślij e-mail ze zgłoszeniem chęci uczestnictwa na warsztaty.ogrod@uw.edu.pl
w mailu zwrotnym otrzymasz potwierdzenie rezerwacji miejsca i nr konta bankowego do przedpłaty

Koszt warsztatów
160 zł – Zniżka dla zdecydowanych! – przy wpłacie do 11 czerwca
200 zł – po 11 czerwca

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 czerwca.

Miejsce spotkania uczestników: kasa od strony dziedzińca Ogrodu.
Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych.

Serdecznie zapraszamy!