Przed zwiedzaniem

Przed zwiedzaniem naszego Ogrodu prosimy o zapoznanie się z regulaminem porządkowym Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. W kasach Ogrodu mogą Państwo również zakupić w cenie 5 PLN praktyczny Plan Ogrodu Botanicznego UW w niedużym formacie kieszonkowym, który z pewnością będzie pomocny podczas odkrywania niezwykłego bogactwa naszych kolekcji roślin.

 

Kieszonkowy plan Ogrodu Botanicznego

 

REGULAMIN PORZĄDKOWY OGRODU BOTANICZNEGO UNIWERSYTETU

WARSZAWSKIEGO

 

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, zwany dalej Ogrodem, służy celom naukowo-dydaktycznym wyższych uczelni i szkół wszystkich typów oraz szerokiej publiczności.

 

 1. Zwiedzający są zobowiązani do ścisłego stosowania się do wskazówek pracowników Ogrodu.
 2. Ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających, w czasie niesprzyjającej pogody, w szczególności ulewnego deszczu i porywistego wiatru, Ogród jest zamknięty.
 3. W przypadku wystąpienia porywistego wiatru bądź obfitych opadów należy niezwłocznie, nie czekając na polecenia pracowników Ogrodu, opuścić teren parku.
 4. Osoby zwiedzające Ogród z dziećmi zobowiązane są do otoczenia ich szczególną opieką ze względu na rośliny potencjalnie niebezpieczne znajdujące się w kolekcjach.
 5. Za dzieci oraz szkody przez nie wyrządzone odpowiada opiekun.
 6. Na terenie Ogrodu można spacerować tylko po wyznaczonych ścieżkach. Na terenie alpinarium surowo zabrania się wchodzenia na zbocza, skałki, do stawu i strumienia.
 7. W trosce o komfort innych zwiedzających i zwierząt zamieszkujących Ogród zaleca się zachowanie ciszy. Zabrania się używania radioodbiorników i innych elektronicznych źródeł dźwięków. Na terenie parku i szklarni Ogrodu Botanicznego zabrania się:

 

 1.  wprowadzania rowerów i hulajnóg oraz jeżdżenia na łyżworolkach i podobnych urządzeniach.
 2. wprowadzania psów i innych zwierząt;
 3. zrywania, wykopywania i wynoszenia roślin lub ich części;
 4. niszczenia tabliczek informacyjnych, ławek, ogrodzeń i innych elementów małej architektury, a także używania ich niezgodnie z przeznaczeniem oraz przestawiania;
 5. chwytania i płoszenia zwierząt;
 6. spożywania alkoholu i palenia papierosów, papierosów elektronicznych oraz fajek, a także używania środków psychoaktywnych;
 7. wchodzenia do parku i szklarni z bagażem o wymiarach powyżej: 50 cm x 30 cm x 20 cm
 8. prowadzenia działalności handlowej i/lub usługowej oraz urządzania sesji fotograficznych / filmowych bez zgody Dyrektora Ogrodu;
 9. wchodzenia na tereny wyłączone z użytkowania.
 10. Za rowery, hulajnogi i inne urządzenia pozostawione przy bramie i na dziedzińcu Ogród nie ponosi odpowiedzialności.

 

Warszawa, 01 marca 2024 r.

 

Dyrektor Ogrodu Botanicznego UW

/-/ Marcin Zych

Ogród Botaniczny
Uniwersytetu Warszawskiego

Aleje Ujazdowskie 4
00-478 Warszawa

Ogród
Oaza przyrody w wielkim mieście

Ogród jest czynny
codziennie
w godz. 10.00 – 20.00
KASY są czynne do godz. 19.00
(maj-sierpień)

Szklarnie
Tropikalny las w centrum Warszawy

Szklarnie są czynne
od wtorku do niedzieli
w godz. 10.00 – 20.00
KASY są czynne do godz. 19.00
(maj-sierpień)
Instytucje wspierające

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.