Edukacja

Ogród Botaniczny to nie tylko badania naukowe i kolekcje, częścią naszej misji jest też prowadzenie edukacji przyrodniczej.

Edukacyjna oferta Ogrodu to przede wszystkim lekcje i warsztaty będące połączeniem elementów ekologii, botaniki, zoologii, rozmaitych działań twórczych oraz kulinarnych. Kładziemy w niej duży nacisk na bezpośredni kontakt z przyrodą i oddziaływanie na wszystkie zmysły.

Jest ona skierowana przede wszystkim do grup zorganizowanych, szkół i przedszkoli, do dzieci i młodzieży, ale też do nauczycieli, czy do zainteresowanych przyrodą dorosłych. Wydarzenia weekendowe kierujemy do całych rodzin. Najstarszym elementem naszej oferty edukacyjnej są wycieczki prowadzone przez różnych pracowników Ogrodu, głównie ogrodników i kuratorów.

Działamy na terenie Ogrodu Botanicznego - w salach edukacyjnych, parku i szklarniach, ale też angażujemy się w działania społeczne, wspieramy merytorycznie rozmaite wydarzenia, wychodzimy poza ogrodowe bramy. Współtworzymy projekty często współpracując z ekspertami i pasjonatami.