Spacer paleobotaniczny

6 lipca o godz. 13.00 – podczas SPACERU PALEOBOTANICZNEGO z edukatorami – wspólnie odnajdziemy w naszym ogrodzie roślinne żywe skamieniałości. Będzie to swoisty – „Skok w przeszłość” – poznacie rośliny, które występują na Ziemi od milionów lat. Wiele z nich pamięta czasy dinozaurów, a niektóre są nawet od nich starsze! Odkryjcie niesamowitą historię flory, która nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale również sprytem ewolucyjnym.

STARTUJEMY 6 lipca, w sobotę o godz. 13.00.
Zbiórka przy kasie nr 1 Ogrodu Botanicznego UW (od strony Obserwatorium).
Spacer potrwa ok. 1 godziny.
Nie obowiązują zapisy. Aby wziąć udział w spacerze należy zakupić bilet wstępu oraz odebrać w kasie BEZPŁATNĄ WEJŚCIÓWKĘ uprawniającą do udziału w spacerze.
Spacery paleobotaniczne są częścią roku tematycznego Detektywistyczny Botaniczny w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Sagowce są jedną z najstarszych grup roślin nasiennych na ziemi. Często mówi się o nich jak o żywych skamienielinach i kojarzy z dinozaurami. Ich największy rozwój przypada na okres Jury – 150 milionów lat temu. Są dwupienne – czyli męskie i żeńskie organy służące do rozmnażania (strobile) występują na różnych roślinach. Nasz żeński egzemplarz gatunku Cycas circinalis jest jedną z najstarszych roślin szklarniowych. Ma długie, prawie 2-metrowe liście, ale najbardziej fascynujący jest jego kwiat.


