Zimowe aromaty – odkrywamy przyprawy!

W każdy trzeci weekend miesiąca o godz. 13.00 będziemy Was zapraszać na aromatyczne spacery po szklarniach. Spacery edukacyjne zabiorą was w cieplejsze klimaty dosłownie i w przenośni.

Zimowe aromaty – odkrywamy przyprawy!
W ogrodowych szklarniach niczym odkrywcy i kupcy przed wiekami będziecie poszukiwać egzotycznych roślin, których woń przywodzi na myśl zimowe i świąteczne wieczory.
Na przykład poznacie historię sportretowanej obok Czapetki pachnącej czy też goździkowca korzennego (Syzygium aromaticum). Te suszone, nierozwinięte jeszcze pąki kwiatowe, były od tysiącleci cenioną przyprawą. fot. M.Wojcieska
Udział w spacerze jest możliwy po zakupieniu biletu wstępu do Ogrodu i odebraniu specjalnej wejściówki w KASIE (sala konferencyjna).
Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona.
Spacery trwają ok. 1 godziny.

Podczas spaceru zajrzymy także do zabytkowej Oranżerii, gdzie uwiedzie nas śródziemnomorski krajobraz. Dowiecie się czy przyprawy korzenne rzeczywiście powstają z korzeni roślin?
Czy rozpoznacie aromaty przypraw, których smak dawniej określano jako “pierny”?
Zapraszamy!
SZKLARNIE w sezonie zimowym dostępne są w weekendy i dni świąteczne w godzinach 10.00 – 15.00. Kasa jest czynna do godz. 14.00. Więcej na ten temat →
Weekendowe spacery z edukatorami przewidziane są dla osób indywidualnych.
Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy specjalną ofertę wycieczek – zainteresowanych prosimy o wiadomość na adres: wycieczki.ogrod@uw.edu.pl