Najbardziej wpływowi naukowcy na świecie są wśród nas

Pięcioro badaczek i badaczy z Wydział Biologii UW zostało zaliczonych do grona najbardziej wpływowych naukowców świata w kontekście całego dorobku naukowego. Pękamy z dumy, ponieważ wśród nich jest członkini naszego zespołu naukowego – profesor dr hab. Małgorzata Stpiczyńska!

Gratulujemy!

Po raz czwarty ukazało się zestawienie 2% najbardziej wpływowych uczonych z całego świata reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, opublikowane przez Uniwersytet Stanforda. Baza danych utworzona została na podstawie cytowań (oraz pokrewnych wskaźników) dorobku dostępnego w bazie Scopus i zawiera zestawienie w oparciu o dwie kategorie: całego dorobku naukowego oraz tylko jednego roku.

Dwoje badaczy z Wydziału Biologii znalazło się w tym prestiżowym zestawieniu na liście uwzględniającej publikacje z minionego roku kalendarzowego (wpływ publikacji mierzony cytowaniami):

  • prof. dr hab. Anna Bajer – kierowniczka Zakładu Eko-Epidemiologii Chorób Pasożytniczych z Instytutu Biologii Rozwoju i Nauk Biomedycznych;
  • prof. dr hab. Jerzy Dzik prof. em. – paleontolog i ewolucjonista z Instytutu Biologii Ewolucyjnej.

Troje badaczy z Wydziału Biologii znalazło się na liście uwzględniającej analizę danych zbieranych od 1960 roku, która dotyczy całego dorobku naukowego (z uwzględnieniem zarówno osób aktywnych zawodowo, jak i tych, które zakończyły już karierę):

  • prof. dr hab. Danuta Maria Antosiewicz – kierowniczka Zakładu Molekularnych Podstaw Homeostazy Metali u Roślin z Instytutu Biologii Eksperymentalnej i Biotechnologii Roślin Wydziału Biologii UW;
  • prof. dr hab. Małgorzata Stpiczyńska – botaniczka z Ogrodu Botanicznego UW;
  • prof. dr hab. Z. Maciej Gliwicz prof. em. – hydrobiolog i ewolucjonista, związany z Zakładem Hydrobiologii Instytutu Biologii Funkcjonalnej i Ekologii.

W rankingu World’s Top 2% Scientists 2022 sklasyfikowano łącznie siedemdziesięcioro czworo badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego. Pełna lista najbardziej wpływowych naukowców na świecie dostępna jest na stronie Elsevier.


Za stroną Wydziału Biologii https://www.biol.uw.edu.pl/badaczki-i-badacze-z-wydzialu-biologii-wsrod-2-najbardziej-wplywowych-naukowcow-swiata/

Sezon 2025
Artystyczny Botaniczny

W tym roku
spoglądamy na świat przyrody
okiem artystów.
Ta wyjątkowa perspektywa
poprowadzi nas po ścieżkach Ogrodu.


Zapraszamy na wydarzenia
powiązane z tematem tego sezonu:
wykłady, spacery z motywem,
warsztaty, koncerty oraz wystawy.


Warszawa, Aleje Ujazdowskie 4





Ogród Botaniczny UW
Zielona oaza w sercu wielkiego miasta!



W maju Ogród czynny jest
codziennie w godz. 10.00 – 20.00
Kasy czynne są do godz. 19.00


Od maja do sierpnia Ogród czynny jest
codziennie w godz. 10.00 – 20.00
Kasy czynne są do godz. 19.00
Zajęcia z edukatorami
dla grup zorganizowanych

od wtorku do niedzieli
w godzinach 10:00-15:00.

Zapisy → wycieczki.ogrod@uw.edu.pl





Szklarnie
Las tropikalny w centrum Warszawy

SZKLARNIE są dostępne w maju
codziennie i w dni świąteczne z wyjątkiem poniedziałków
w godz.10.00 – 20.00.

Kasy są czynne do godz. 19.00
Ostatnie wejście do szklarni o godz. 19.20

W ramach biletu wstępu zapraszamy na
weekendowe spacery z edukatorami
w soboty i niedziele o godz. 13.00





Realizowane projekty z Funduszy Europejskich

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.