Najbardziej wpływowi naukowcy na świecie są wśród nas

Pięcioro badaczek i badaczy z Wydział Biologii UW zostało zaliczonych do grona najbardziej wpływowych naukowców świata w kontekście całego dorobku naukowego. Pękamy z dumy, ponieważ wśród nich jest członkini naszego zespołu naukowego – profesor dr hab. Małgorzata Stpiczyńska!

Gratulujemy!

Po raz czwarty ukazało się zestawienie 2% najbardziej wpływowych uczonych z całego świata reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, opublikowane przez Uniwersytet Stanforda. Baza danych utworzona została na podstawie cytowań (oraz pokrewnych wskaźników) dorobku dostępnego w bazie Scopus i zawiera zestawienie w oparciu o dwie kategorie: całego dorobku naukowego oraz tylko jednego roku.

Dwoje badaczy z Wydziału Biologii znalazło się w tym prestiżowym zestawieniu na liście uwzględniającej publikacje z minionego roku kalendarzowego (wpływ publikacji mierzony cytowaniami):

  • prof. dr hab. Anna Bajer – kierowniczka Zakładu Eko-Epidemiologii Chorób Pasożytniczych z Instytutu Biologii Rozwoju i Nauk Biomedycznych;
  • prof. dr hab. Jerzy Dzik prof. em. – paleontolog i ewolucjonista z Instytutu Biologii Ewolucyjnej.

Troje badaczy z Wydziału Biologii znalazło się na liście uwzględniającej analizę danych zbieranych od 1960 roku, która dotyczy całego dorobku naukowego (z uwzględnieniem zarówno osób aktywnych zawodowo, jak i tych, które zakończyły już karierę):

  • prof. dr hab. Danuta Maria Antosiewicz – kierowniczka Zakładu Molekularnych Podstaw Homeostazy Metali u Roślin z Instytutu Biologii Eksperymentalnej i Biotechnologii Roślin Wydziału Biologii UW;
  • prof. dr hab. Małgorzata Stpiczyńska – botaniczka z Ogrodu Botanicznego UW;
  • prof. dr hab. Z. Maciej Gliwicz prof. em. – hydrobiolog i ewolucjonista, związany z Zakładem Hydrobiologii Instytutu Biologii Funkcjonalnej i Ekologii.

W rankingu World’s Top 2% Scientists 2022 sklasyfikowano łącznie siedemdziesięcioro czworo badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego. Pełna lista najbardziej wpływowych naukowców na świecie dostępna jest na stronie Elsevier.


Za stroną Wydziału Biologii https://www.biol.uw.edu.pl/badaczki-i-badacze-z-wydzialu-biologii-wsrod-2-najbardziej-wplywowych-naukowcow-swiata/

Ogród Botaniczny
Uniwersytetu Warszawskiego

Aleje Ujazdowskie 4
00-478 Warszawa

W dniach 8-21 lipca sekretariat OBUW będzie nieczynny z powodu urlopu. Ewentualne sprawy prosimy zgłaszać mailowo na adres ogrod@uw.edu.pl

Ogród
Oaza przyrody w wielkim mieście

Ogród jest czynny CODZIENNIE
w godz. 10.00 – 20.00.
Otwarta jest tylko KASA nr 2 (od strony Al. Ujazdowskich) do godz. 19.00
(maj – sierpień)

Szklarnie
Tropikalny las w centrum Warszawy

Od 8 lipca
(przez ok. 1 miesiąc)
z powodu budowy przyłącza CO
szklarnie są NIECZYNNE.
Zapraszamy do Ogrodu!
Instytucje wspierające

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.