„Nasi Wielcy” – Franciszek Krzywda-Polkowski
Wraz z Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie serdecznie zapraszamy miłośników architektury krajobrazu – 26 listopada 2024 r. (wtorek) o godz. 13.00 do Pałacu na Wyspie – na kolejne spotkanie z cyklu „Nasi Wielcy” organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków, w ramach obchodów rocznicowych prof. Longina Majdeckiego.
Tym razem spotkanie poświęcone będzie wspomnieniu życia i twórczości → Franciszka Krzywdy-Polkowskiego, prekursora nowego spojrzenia na architekturę krajobrazu, planisty i architekta wnętrz, w 75. rocznicę jego śmierci.
→ Jednym z najbardziej znanych projektów Franciszka Krzywdy-Polkowskiego jest modernistyczny park w Żelazowej Woli – miejscu, gdzie urodził się Fryderyk Chopin. Architekt pracował nad tym przedsięwzięciem w latach 30. XX w. Budynek oficyny, w którym urodził się kompozytor, został przekształcony w mały dworek otoczony parkiem z elementami ogrodowymi wykonanymi z polnych kamieni, ceramiki, betonowych bloków i surowego drewna. Prelekcję wygłosi: Bożena Tkaczyk-Piechna.
→ Więcej o wydarzeniu: https://fb.me/e/2ArbUiTfB
Wykłady transmitowane są na żywo z Pałacu na Wyspie w mediach społecznościowych Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Ze wszystkimi wydarzeniami zorganizowanymi w ramach obchodów rocznicowych prof. Longina Majdeckiego można zapoznać się na stronie projektu.