Noc w tropikach | Noc Biologów 2024

Zapraszamy na Noc Biologów na Uniwersytecie Warszawskim 2024! Jak co roku Ogród Botaniczny jest częścią tego wydarzenia. W tym roku zaczynamy już 12 stycznia, a tegoroczny temat to „Biologia (wokół) czterech żywiołów – tajemnice życia od komórek do biosfery”. Szczegóły i program wszystkich aktywności Nocy Biologów na Uniwersytecie Warszawskiem znajdziecie pod tym linkiem.

12 stycznia w ramach Nocy Biologów 2024, zapraszamy Was na wieczorny spacer po spowitych ciemnością zakamarkach szklarni Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Kto nocą skrada się wśród roślin tropikalnej dżungli? Kto lawiruje po ciemku miedzy kaktusami i agawami? Możecie to być Wy!

Oświetlając sobie drogę jedynie latarkami (nie zapomnijcie zabrać ich ze sobą!) poczujemy na własnej skórze, jak to jest wędrować samotnie po wilgotnym lesie tropikalnym, przyjrzymy się specyficznej roślinności klimatu śródziemnomorskiego. Będziemy wąchać, podglądać i podziwiać niezwykłe przystosowania roślin do życia.

Spacery poprowadzą edukatorzy: Anna Albin, Natalia Wielechowska i Piotr Dobrzyński.

Zapraszamy 12 stycznia, w dwóch turach – o godz. 17.30 i 19.00.

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą mailową na adres: warsztaty.ogrod@uw.edu.pl
Przy zgłoszeniu prosimy podać preferowaną godzinę 17.30 lub 19.00.

Do zobaczenia!