W ten weekend Odkryj Ogród z edukatorami!

W najbliższy weekend 15 – 16 czerwca (sobota – niedziela) zapraszamy Was do Ogrodu Botanicznego na spacery edukacyjne, podczas których poznacie piękno i wyjątkowość naszych roślin. Trwa u nas rok tematyczny – Detektywistyczny Botaniczny. Dzięki opowieściom naszych edukatorów, którzy są specjalistami w dzieleniu się botaniczną wiedzą, chcemy zaspokajać waszą detektywistyczną ciekawość.

Jesteśmy w samym sercu Warszawy. Ogród oblany jest teraz soczystą zielenią, można tu się schronić przed dokuczliwym upałem. Ogród Botaniczny założono w 1818 roku. Położony jest na terenie dawnych Ogrodów Królewskich, należał kiedyś do północnej części Łazienek. W 1965 roku Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego wpisany został do rejestru Zabytków Kultury i Nauki miasta stołecznego Warszawy. Odwiedźcie nas, by zatopić się w gąszczu kwitnących roślin, chłonąć kojące zapachy i .. wiedzę!

Na uczestników edukatorzy będą czekać przy KASIE nr 1 o godz. 13.00 (od strony Obserwatorium Astronomicznego).

  • Udział w spacerze jest możliwy po zakupieniu biletu wstępu. BILETY można zakupić w kasie lub na stronie KUPBILET.pl
  • Liczba miejsc ograniczona (ok. 20 osób)
  • Spacer trwa ok. 60 minut

Zapraszamy!

Te zajęcia przeznaczone są dla osób indywidualnych. Dla grup zorganizowanych możemy przygotować specjalną wycieczkę po Ogrodzie w dogodnym dla Was terminie. Jeśli jesteście zainteresowani, napiszcie na adres: wycieczki.ogrod@uw.edu.pl 

Ogród Botaniczny
Uniwersytetu Warszawskiego

Aleje Ujazdowskie 4
00-478 Warszawa

Ogród
Oaza przyrody w wielkim mieście

Ogród jest czynny
codziennie
w godz. 10.00 – 20.00
KASY są czynne do godz. 19.00
(maj-sierpień)

Szklarnie
Tropikalny las w centrum Warszawy

Szklarnie są czynne
od wtorku do niedzieli
w godz. 10.00 – 20.00
KASY są czynne do godz. 19.00
(maj-sierpień)
Instytucje wspierające

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.