Detektywistyczny Botaniczny Weekend z dreszykiem

Weekend z dreszczykiem

U nas trwa rok tematyczny – Detektywistyczny Botaniczny. I dlatego wiele z naszej oferty edukacyjnej wiąże się z tematyką odkrywania ekscytujących zagadek natury i poszukiwań.

Zapraszamy do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego! Istnieje od 1818 roku. Jest jednym z najstarszych w Polsce. Mimo, że jednocześnie jest jednym z najmniejszych ogrodów botanicznych w kraju – jest tu wiele do odkrycia!

Różanka, Ogród Botaniczny UW

Położony jest w reprezentacyjnym miejscu stolicy, przy Trakcie Królewskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Łazienek Królewskich, Belwederu i Zamku Ujazdowskiego, jest szczególnym miejscem gromadzącym wspaniałe zbiory rodzimej i obcej flory (ponad 5 000 gatunków).

Podczas „Weekendów z dreszczykiem” staramy się odkrywać razem z Wami mroczne sekrety natury. Spacery prowadzą nasi edukatorzy z Pracowni Edukacji OBUW.

29 i 30 czerwca – poznacie trucizny, narzędzia tortur, obiekty fascynacji, roślinnych oszustów, a nawet ofiary przemytu. 

Aby wziąć udział w spacerze:

należy zakupić bilet wstępu w KASIE Ogrodu Botanicznego UW i odebrać BEZPŁATNĄ WEJŚCIÓWKĘ uprawniającą do udziału w spacerze. 

Zbiórka uczestników o godz. 13:00 przed KASĄ nr. 1 (od strony Obserwatorium).

Liczba uczestników jest ograniczona – max. 20 osób.

Nie przyjmujemy wcześniejszych zapisów. 

Zapraszamy!

Te zajęcia przeznaczone są dla osób indywidualnych. Dla grup zorganizowanych możemy przygotować specjalną wycieczkę po Ogrodzie w dogodnym dla Was terminie. Jeśli jesteście zainteresowani, napiszcie na adres: wycieczki.ogrod@uw.edu.pl 

Ogród Botaniczny UW

Zielona oaza w sercu wielkiego miasta!

W maju Ogród jest dostępny codziennie i w dni świąteczne w godzinach 10.00 – 20.00
Kasy są czynne do godz. 19.00. Ostatnie wejście do szklarni o godz. 19.20. W poniedziałki szklarnie są nieczynne.


W każdą sobotę i niedzielę o godz. 13.00
zapraszamy na spacery z edukatorami w ramach biletu wstępu do Ogrodu!

Cztery szklarnie Ogrodu Botanicznego UW

Tropiki w centrum Warszawy!

Zapraszamy do Palmiarni oraz szklarni tropikalnej i subtropikalnej! (z powodów technicznych oranżeria jest zamknięta dla zwiedzających do odwołania)
Dostępne są od WTORKU do NIEDZIELI w godzinach dostępności Ogrodu: 10.00 – 20.00 (ostatnie wejście o godz. 19.20).


Zajęcia z edukatorami dla grup zorganizowanych
ZAPISY → wycieczki.ogrod@uw.edu.pl
Realizowane projekty z Funduszy Europejskich
Projekty dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego: Botaniczne Archiwalia - etap IV: umowa nr 02972/23/FPK/DMiSK, wysokość dotacji na rok 2023: 43 890 zł Botaniczne Archiwalia - etap IV: umowa nr 113096/25/FPK/DMiSK, wysokość dotacji na lata 2025–2027: 335 800 zł.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.