Wystawa – Unikatowe zbiory polskiej nauki. Dziedzictwo akademickie w kolekcjach muzealnych

106 jednostek muzealnych z polskich uczelni wyższych, w tym Ogród Botaniczny UW, połączyło swoje siły, by zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców polskie dziedzictwo akademickie.

Efektem jest wystawa „Unikatowe zbiory polskiej nauki. Dziedzictwo akademickie w kolekcjach uczelnianych”, którą możecie oglądać do 30 czerwca przed siedzibą Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, przy Krakowskim Przedmieściu nr 32 w Warszawie.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych.

Na wystawę użyczyliśmy rycinę z kolekcji Flore Tropicale, będąca częścią unikatowych zbiorów naszego Ogrodu pod nazwą Floratheca.

Jest to baza ilustracji botanicznych pochodzących z archiwum Ogrodu, w której znajdują się fotografie, grafiki, rysunki i wycinki prasowe, które zostały zdigitalizowane i opracowane w ramach programu Botaniczne Archiwalia, realizowanego przez Fundację Uniwersytetu Warszawskiego i Ogród Botaniczny UW.

Baza jest dostępna dla wszystkich na stronie: https://www.ogrod.uw.edu.pl/floratheca/

Floratheca: rycina Aquilegia sp.

***

Projekt „Unikatowe zbiory polskiej nauki” dofinansowano ze Środków Budżetu Państwa. Program Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu Ministra Edukacji i Nauki.

Ogród Botaniczny
Uniwersytetu Warszawskiego

Aleje Ujazdowskie 4
00-478 Warszawa

Ogród
Oaza przyrody w wielkim mieście

Ogród jest czynny
codziennie
w godz. 10.00 – 20.00
KASY są czynne do godz. 19.00
(maj-sierpień)

Szklarnie
Tropikalny las w centrum Warszawy

Szklarnie są czynne
od wtorku do niedzieli
w godz. 10.00 – 20.00
KASY są czynne do godz. 19.00
(maj-sierpień)
Instytucje wspierające

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.