Wywiad – Ogród Botaniczny UW. Azyl na mapie Warszawy

Profesor Marcin Zych, dyrektor Ogrodu Botanicznego UW, i dr Marianna Darżynkiewicz-Wojcieska, kierowniczka Pracowni Edukacji, przypomnieli w Polskim Radiu 24 okoliczności powstania Ogrodu oraz jego znaczenie dla polskiej nauki i kultury.
Zapraszamy do wysłuchania audycji:



Historia Ogrodu Botanicznego UW
Już od ponad 200 lat historia Ogrodu Botanicznego jest mocno związana z historią Polski. Zupełnym paradoksem jest to, że powstał za zgodą cara Aleksandra I, który jako koronowany król Polski zezwolił na powstanie Uniwersytetu Warszawskiego – a Ogród Botaniczny był jego częścią. Na potrzeby powstania zbioru roślin i drzew oddał także część terenów należących do Łazienek Królewskich, które po upadku Polski były we władaniu carskiej rodziny.

Odkrywamy, chronimy i uczymy o świecie roślin dla lepszej przyszłości ludzi na Ziemi. W Ogrodzie Botanicznym mamy głębokie przekonanie o tym, że tylko z roślinami świat, jaki znamy – zarówno ten namacalny, blisko nas, jak i ten oddalony o tysiące kilometrów – ma szanse przetrwać. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną.
Zapraszamy!
W kwietniu Ogród Botaniczny UW będzie dostępny codziennie oraz w dni świąteczne w godzinach 10.00 – 18.00. Kasy będą czynne do godz. 17.00. Ostatnie wejście o godz. 17.20.
W poniedziałki szklarnie będą nieczynne.
Weekendowe spacery z edukatorami przewidziane są dla osób indywidualnych.
Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy specjalną ofertę wycieczek – zainteresowanych prosimy o wiadomość na adres: wycieczki.ogrod@uw.edu.pl