Zagadki i gagatki – wakacyjne zajęcia dla rodzin z dziećmi

Zapraszamy na wakacyjne zajęcia dla rodzin z dziećmi, które poprowadzą edukatorki z Pracowni Edukacji Ogrodu Botanicznego!

Latem kwiaty rozkwitają tysiącem barw, a w powietrzu unosi się słodki zapach nektaru. To teraz rozgrywa się niezwykła współpraca między roślinami a ich małymi pomocnikami – owadami zapylającymi! Podczas spaceru przypatrzymy się drobnym skrzydlatym przyjaciołom Ogrodu. Niektórzy z nich licznie zamieszkują ten teren, inni odwiedzają to miejsce sporadycznie. 

Zapraszamy rodziny z dziećmi na fascynujące zajęcia ZAGADKI I GAGATKI, podczas których odkryjemy tajemnice tej niezwykłej przyjaźni.

Przyjrzymy się układom i powiązaniom, które w ogromny sposób wpływają na wygląd Ogrodu i zdolność do przetrwania zarówno kwiatów jak i zapylaczy. Jakie sprawki mają miejsce w zaciszu barwnych płatków? Czy zdarza się, że ktoś kogoś próbuje tu oszukać albo obejść dotychczasowe zasady? Na zajęciach uważni obserwatorzy przyjrzą się temu drobnemu światkowi i ocenią charakter dostrzeżonych powiązań.

Czy wiecie, dlaczego pszczoły uwielbiają odwiedzać kwiaty i spać w ich kielichach? Wiecie jak motyle pomagają roślinom tworzyć nasiona? Razem z nami poznacie niesamowite sekrety kwiatów i ich zapylaczy! Będziemy obserwować, poszukiwać i badać. 

Zapraszamy już 10 lipca, w najbliższą środę na spacer – Co łączy kwiaty i zapylacze? 

UCZESTNICY: dzieci od 3 do 10 lat wraz z opiekunami

CZAS trwania zajęć: 1,5 godziny (ale można odłączyć się w dowolnym momencie)

Nie przyjmujemy wcześniejszych zapisów na te zajęcia.

Aby wziąć udział w spacerze należy: zakupić bilet wstępu w KASIE Ogrodu Botanicznego UW i odebrać BEZPŁATNĄ WEJŚCIÓWKĘ  (wejściówka na każde dziecko). 

CZAS trwania zajęć: do 1,5 godziny (ale można odłączyć się w dowolnym momencie)

Przez całe wakacje przy kasie nr 2 (od Alei Ujazdowskich) będą na Was czekać edukatorzy w każdą środę o godz. 11.00. Zapraszamy rodziny z dziećmi w każda środę oraz gości indywidualnych.

Ogród Botaniczny
Uniwersytetu Warszawskiego

Aleje Ujazdowskie 4
00-478 Warszawa

W dniach 8-21 lipca sekretariat OBUW będzie nieczynny z powodu urlopu. Ewentualne sprawy prosimy zgłaszać mailowo na adres ogrod@uw.edu.pl

Ogród
Oaza przyrody w wielkim mieście

Ogród jest czynny CODZIENNIE
w godz. 10.00 – 20.00.
Otwarta jest tylko KASA nr 2 (od strony Al. Ujazdowskich) do godz. 19.00
(maj – sierpień)

Szklarnie
Tropikalny las w centrum Warszawy

Od 8 lipca
(przez ok. 1 miesiąc)
z powodu budowy przyłącza CO
szklarnie są NIECZYNNE.
Zapraszamy do Ogrodu!
Instytucje wspierające

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.